piątek, 24 lutego 2017

Władcy Otchłani - I rocznica

Rok temu zamieściłem pierwszy wpis na blogu, spontaniczną impresję o świecie po świecie, eksplorację uniwersum Pływu z perspektywy dającej największą swobodę dobierania i łączenia szczególnie interesujących jego elementów. Czas na niewielkie podsumowanie - co udało mi się zrobić w ciągu tego roku:
  • Ustaliłem zakres możliwości, jakie chciałbym udostępnić postaciom graczy.
  • Pobieżnie opisałem kilkanaście krain, które tworzą geografię i historię tego uniwersum, zbudowałem ich wzajemne połączenia i relacje "geo"polityczne między nimi.
  • Stworzyłem zasady budowania, rozwoju postaci oraz rozstrzygania większości sytuacji spornych. Testowane na kilkunastu sesjach i wielokrotnie przerabiane, stanowią rdzeń wszystkich scenariuszy i gotowych postaci oraz karty postaci, którą wykorzystuję podczas testów pierwszych kampanii.
  • Wykonałem kilkadziesiąt prototypowych kości 
  • Przygotowałem kilka scenariuszy i kilkanaście gotowych postaci
  • Przygotowałem kartę postaci z rozpisanymi zdolnościami ogólnymi oraz barbarzyńskich kultur ludzi
  • Zaprojektowałem i wydrukowałem ulotkę z podstawowymi założeniami oraz adresem bloga, którą dystrybuuję na wszystkich odwiedzanych przeze mnie konwentach.
  • Zamieściłem na blogu 26 wpisów (wliczając ten), przybliżających moje pomysły i przebieg prac nad tworzeniem gry, a także kilka mini-opowiadań osadzonych w Otchłani.

Co dalej?

W najbliższych miesiącach będę dalej prowadził testy - zarówno jednostrzałówek z gotowymi postaciami, jak również dłuższych scenariuszy, pryz okazji których wypróbuję także tworzenie postaci. W momencie w którym uznam, że system działa dobrze w każdej sytuacji i pozwala na rozgrywanie pełnego spektrum przygód jakie przewiduję, wówczas przyjdzie czas na spisanie wszystkich notatek na czysto i przekucia ich w podręcznik - co prawdopodobnie nie stanie się wcześniej niż za rok.

Jeśli chcielibyście wziąć udział w testowych sesjach Władców Otchłani, napiszcie - najlepiej poprzez stronę Władców Otchłani na Facebooku lub formularzem kontaktowym w bocznej kolumnie bloga. Postaram się coś zorganizować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz