sobota, 9 grudnia 2017

Karty, kartki, karteczki... i scenariusze

Nanoszę zmiany w zasadach na kartę postaci, aktualizuję wszystkie zdolności i myślę nad nowymi scenariuszami do prowadzenia.

Wygląda na to, że istotną częścią zasad dotyczących postaci będą karty. Wszystkie aspekty postaci które będą się dość często zmieniać, jak ekwipunek i zaklęcia, a także te dobierane z dużej puli, ale w założeniu różnorodne w drużynie, jak słabości, motywacje czy drobne cechy wyglądu/zachowania, reprezentowane będą jako niewielkie karty. Można je będzie doczepiać do karty postaci, uzupełniając zapisane na niej cechy i talenty, można je będzie też rozłożyć obok, na stole i wygodnie wykorzystywać w trakcie sesji.

Przy projektowaniu scenariuszy coraz mocniej przemawia do mnie metoda polegająca na opracowaniu pewnego obszaru i dotyczących go problemów, a następnie zaprojektowanie kilku scenariuszy, mogących się dziać nawet równocześnie na tym obszarze, każdy ze scenariuszy dotyczyłby też postaci na innym poziomie rozwoju. Dzięki temu wiele z miejsc, postaci i intryg będzie możliwe do wykorzystania dla drużyn o różnej budowie i zaawansowaniu. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów, ale wszystko wskazuje na to, że II fazę testów rozpocznę właśnie tego typu scenariuszem, rozgrywającym się na pograniczu Morza Wewnętrznego i Martwego Cesarstwa.

Tymczasem zaczynam poszukiwania graczy, zainteresowanych wypróbowaniem Władców Otchłani i przebywającymi po Nowym Roku w Warszawie. Terminy sesji obejmują wszystkie niedziele od 27 stycznia do 10 marca włącznie, w godzinach 15:00-21:00. Nie będzie to kampania, a raczej ciąg 1-2 sesyjnych przygód, nie ma więc konieczności przychodzenia regularnie. Jeśli znacie kogoś zainteresowanego, koniecznie podrzućcie mu informację. Chętni mogą się zgłaszać, pisząc PW do strony Władców Otchłani na Facebooku lub poprzez formularz na blogu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz